Wist je dat er in en rondom ’s-Hertogenbosch veel verschillende zoogdieren leven? De Werkgroep Zoogdieren van IVN ’s-Hertogenbosch brengt deze dieren in kaart en volgt hun ontwikkeling. Sinds 2012 onderzoeken en monitoren we onder andere vleermuizen, dassen, bevers en kleine marters.
Als lid van de werkgroep kun je op verschillende manieren meedoen. De activiteiten worden zoveel mogelijk door de leden zelf georganiseerd. Zo kun je bijvoorbeeld een keer meelopen met een vleermuismonitoringsronde, op pad gaan voor een bever- of diersporenexcursie of helpen bij onderzoek met wildcamera’s. Kleinschalige activiteiten worden meestal aangekondigd via de ‘Bossche Bevers’-app.
De afgelopen jaren hebben we onder meer de vleermuispopulatie in de Bossche Binnendieze jaarlijks geteld en verschillende vleermuiskastprojecten intensief gemonitord. Ook brengen actieve leden de verspreiding van de das in en rondom ’s-Hertogenbosch in kaart. In 2026 organiseerden we een diersporencursus. Eerder onderzochten we met wildcamera’s de verspreiding van kleine marters – hermelijn, wezel en bunzing – in de gemeente en de waterspitsmuis in het Bossche Broek. In 2027 willen we het onderzoek naar (kleine) marters herhalen.
Lijkt het je leuk om meer te leren over zoogdieren en op onderzoek uit te gaan? Je bent van harte welkom om kennis te maken met de werkgroep. Ervaring is niet noodzakelijk: afhankelijk van je interesse kun je op verschillende manieren bijdragen.
Meer informatie of interesse? Neem contact met ons op via
Coördinatoren Werkgroep zoogdieren
Menno den Uijl en Janmartin Rahder





