Verslag activiteit september 2026: op pad met de boswachter

Vandaag zijn we ontdekking gegaan in Kanaalpark. Eerst een korte uitleg over het ontstaan van dit park. Dit park is nog niet zo oud, maar heeft wel een belangrijke functie naast het flora en founa dat er is. De schepen vaarden vroeger door de binnenstad van Den Bosch. De schepen werden steeds groter, maar de grachten blijven even zo wijd. En er is meer verkeer en de bereikbaar komt in het geding. Er moet een nieuwe vaart komen rondom Den Bosch. Hiervoor is het maximakanaal gegraven die voor een nieuwe verbinding zorgt tussen de Willemsvaart en de Maas. hiervoor moet ook nieuw natuurgebied komen. Dit wordt gemaakt langs het kanaal. We leggen het met een plattegrond uit. Kinderen wijzen aan in welke wijk zij wonen.

Daarna neemt de boswachter het woord over. Hij heeft namelijk een opgezette bever mee. We kunnen zo goed bekijken hoe dit dier eruit ziet: tanden, dikke platte staart en zijn dikke vacht. 

Daarna gaan we op ontdekking uit in het park, uiteen in twee groepen. De ene groep met de boswachter mee, de andere groep met de gidsen mee. Verderop wisselt de groep kinderen van begeleiders.

De boswachter vertelt over het leven van de bever in het gebied. Kunnen we sporen vinden van de bever?

De gidsen nemen de kinderen mee op pad met een kwis, ontdekken van planten en herkennen van struiken.  
Ook de konikspaarden kwamen op bezoek, wat een aantal kinderen indrukwekkend vonden. 

- Het vogelnestje (wilde peen) werd fakkel genoemd.
- Het witte van de pitrus is spreekwoordelijk om gedoopt tot kort of lang lontje.
- ⁠Watermunt ging als bloemetje mee naar huis.
- ⁠Van de kaardebol werden de prikkers er met de hand vanaf gehaald. 

Wat is/doet het IVN?

IVN 's-Hertogenbosch
IVN 's-Hertogenbosch is een vereniging met als doel natuur- en milieu-educatie.

Actieve vrijwilligers
IVN 's-Hertogenbosch bestaat uit actieve vrijwilligers. Onze vereniging kent zowel volwassen leden als jeugdleden.

Wat staan we voor?
Wij willen iedereen stimuleren de natuur te ontdekken rond de thema's beleving en educatie.

 

Contact met IVN 's-Hertogenbosch e.o.

IVN via Social media

 

Facebook logo 150   facebookbutton