Symposium Jongeren voor Natuur: Zo lukt het wel!

Beschrijving

AfbeeldingEr zijn tal van acties waarbij grote aantallen jongeren zich verbinden met natuur. Tijdens het Heimans en Thijsse Symposium op 7 november delen organisaties hun ervaringen: wat werkt, welke uitdagingen komen zij tegen en wat kunnen we ervan leren? Een middag vol inspirerende voorbeelden, inzichten en praktische lessen voor iedereen die nieuwsgierig is naar het thema jongeren en jeugd voor natuur.

 

Uit onderzoek van het Sociaal en Cultureel Planbureau bleek eerder dit jaar dat 75 procent van de Nederlanders bezorgd is over de achteruitgang van de natuur. Dat gold ook voor de jonge leeftijdsgroepen (18 – 35 jaar). En als je naar de natuurcijfers kijkt, dan is er ook alle reden voor. Er moet de komende jaren dus veel gebeuren om de natuur te herstellen en onze leefomgeving te verbeteren. Daar is dan voldoende breed draagvlak en betrokkenheid bij nodig. Voor veel natuurorganisaties is het uitdagend om jongeren te betrekken. Veel mensen vragen zich ook af of de jeugd en jongeren nog wel voldoende in contact komen met de natuur. Uit eigen ervaring weten ze dat vroege natuurervaringen vaak een leven lang doorwerken.

Meer info op: https://www.heimansenthijssestichting.nl/

 

Programma
  • Vanaf 12.45 uur: Inloop 
    Omniagebouw van Wageningen University & Research, WUR Gebouwnummer 105, Hoge Steeg 2 6708 PH Wageningen 
     
  • 13:30 – 13.40: Opening en inleiding op het symposiumthema.
     
  • 13:40 – 14.05: Huidige kennis over het betrekken van jongeren bij natuur - Bernadette van Heel (Van Hall Larenstein)
     
  • 14:05 – 14.30: Praktijkervaringen van het IVN met het verkrijgen van blijvende betrokkenheid van jeugd met natuur - Franciska Maarse (IVN Natuureducatie)
     
  • 14:30 – 15:00: Drie korte bijdragen van natuurorganisaties over hun ervaringen met eigen programma’s over het betrekken van jongeren:
    • Floor Woortman (Vereniging Natuurmonumenten): Oerrr
    • Sander Brouwers: ARK Jonge Rewilders Netwerk
    • Jasmijn Sybenga (Natuurvereniging KNNV en NJN Jongeren en Natuur): Gewoon Buiten
  • 15:00 – 15.20: Pauze
     
  • 15:20 – 15:30: Wat beperkt het geven van natuur(buiten)onderwijs in het voortgezet onderwijs? – Videobijdrage Tymo Muus, biologiedocent en nachtvlinderexpert
     
  • 15:30 – 15.50: Ervaringen met ‘Veldwerk in de Stad’, een programma voor buitenonderwijs in het voortgezet onderwijs – Felix Spee, biologiedocent en initiatiefnemer
     
  • 15:50 – 16.30: Discussiepanel met als vraag: wat kan beter bij het betrekken van jeugd en jongeren bij natuur? Met onder andere:
    • Riyan van den Born (Universiteit Nijmegen)
    • Isidora Sandoval (NJN Jongeren en Natuur)
  • 16:30 – 16.40: Slotconclusies voorzitter Heimans en Thijsse Stichting
     
  • 16:40 uur: Borrel

Locatie informatie

Nederland, Gelderland, Wageningen, 6708 PH, Hoge Steeg, 2

Straat
Hoge Steeg 2
Plaats
6708 PH Wageningen
Provincie
Gelderland
Land
Nederland

Wat is/doet het IVN?

IVN 's-Hertogenbosch
IVN 's-Hertogenbosch is een vereniging met als doel natuur- en milieu-educatie.

Actieve vrijwilligers
IVN 's-Hertogenbosch bestaat uit actieve vrijwilligers. Onze vereniging kent zowel volwassen leden als jeugdleden.

Wat staan we voor?
Wij willen iedereen stimuleren de natuur te ontdekken rond de thema's beleving en educatie.

 

Contact met IVN 's-Hertogenbosch e.o.