Micro- en macronachtvlinders bij de Groote Wetering 2008-2018

Onder lees meer tref je een overzicht aan met alle Micro- en macronachtvlinders die wij de afgelopen jaren aantroffen bij de Stapstenen van de Groote Wetering

Wetenschappelijke naam

Nederlandse naam

Familie

2008-2012

13 

14 

15 

16 

17 

2018

Adela cuprella

Wilgenlangsprietmot

Adelidae*

     

x

 

x

 

Adela reaumurella

Smaragdlangsprietmot

Adelidae*

   

x

x

x

   

Nematopogon adansoniella

Gevlekte langsprietmot

Adelidae*

     

x

X

   

Nemophora degeerella

Geelbandlangsprietmot

Adelidae*

 

x

x

x

x

 

x

Argyresthia goedartella

Berkenpedaalmot

Argyresthidae*

           

x

Diurnea fagella

Voorjaarskortvleugelmot

Chimabachidae*

         

x

x

Anthophila fabriciana

Brandnetelmot

Choreutidae*

 

x

x

x

x

x

 

Acentria ephemerella

Duikermot

Crambidae*

           

x

Agriphila straminella

Blauwooggrasmot

Crambidae*

         

x

x

Agriphila tristella

Variabele grasmot

Crambidae*

 

x

x

   

x

x

Anania hortulata

Bonte brandnetelroller

Crambidae*

 

x

     

x

 

Anania perlucidalis

Donkere coronamot

Crambidae*

           

x

Anania verbascalis

Salielichtmot

Crambidae*

 

x

x

   

x

 

Calamotropha paludella

Lisdoddesnuitmot

Crambidae*

 

x

       

x

Cataclysta lemnata

Kroosvlindertje

Crambidae*

 

x

x

x

X

x

x

Catoptria pinella

Egale vlakjesmot

Crambidae*

         

x

x

Catoptria verellus

Zwartbruine vlakjesmot

Crambidae*

         

x

 

Chrysoteuchia culmella

Gewone grasmot

Crambidae*

         

x

x

Crambus lathoniellus

Vroege grasmot

Crambidae*

       

X

   

Crambus perlella

Bleke grasmot

Crambidae*

 

x

     

x

x

Crambus pratella

Streepjesgrasmot

Crambidae*

           

x

Cydalima perspectalis

Buxusmot

Crambidae*

         

x

x

Donacaula forficella

Liesgrassnuitmot

Crambidae*

 

x

         

Elophila nymphaeata

Waterleliemot

Crambidae*

 

x

x

x

X

x

x

Eudonia pallida

Moerasgranietmot

Crambidae*

         

x

x

Evergestis extimalis

Aangebrande valkmot

Crambidae*

 

x

         

Nomophila noctuella

Luipaardlichtmot

Crambidae*

         

x

x

Nymphula nitidulata

Egelskopmot

Crambidae*

 

x

         

Ostrinia nubilalis

Maïsboorder

Crambidae*

 

x

         

Parapoynx stratiotata

Krabbenscheermot

Crambidae*

 

x

   

X

x

x

Pediasia contaminella

Oranjebruine grasmot

Crambidae*

           

x

Platytes alpinella

Baardsnuitmot

Crambidae*

           

x

Pleuroptya ruralis

Parelmoermot

Crambidae*

 

x

     

x

x

Pyrausta despicata

Weegbreemot

Crambidae*

         

x

x

Schoenobius gigantella

Rietsnuitmot

Crambidae*

         

x

 

Scoparia ambigualis

Vroege granietmot

Crambidae*

           

x

Udea prunalis

Grijze kruidenmot

Crambidae*

 

x

       

x

Drepana falcataria

Berkeneenstaart

Drepanidae

x

x

     

x

x

Habrosyne pyritoides

Vuursteenvlinder

Drepanidae

x

x

     

x

x

Tethea ocularis

Peppel-orvlinder

Drepanidae

x

           

Tethea or

Orvlinder

Drepanidae

x

x

     

x

x

Thyatira batis

Braamvlinder

Drepanidae

x

x

         

Watsonalla binaria

Gele eenstaart

Drepanidae

x

       

x

x

Watsonalle cultraria

Beukeneenstaart

Drepanidae

 

x

         

Catocala nupta

Rood weeskind

Erebidae

           

x

Euclidia glyphica

Bruine daguil

Erebidae

x

x

x

x

x

 

x

Herminia grisealis

Boogsnuituil

Erebidae

 

x

         

Hypena proboscidalis

Bruine snuituil

Erebidae

x

x

x

x

 

x

x

Parascotia fuliginaria

Paddenstoeluil

Erebidae

 

x

         

Rivula sericealis

Stro-uiltje

Erebidae

x

x

x

x

 

x

x

Schrankia costaestrigalis

Gepijlde micro-uil

Erebidae

           

x

Scoliopteryx libatrix

Roesje

Erebidae

 

x

       

x

Atolmis rubricollis

Zwart beertje

Erebidae/Arc.

         

x

 

Eilema caniola

Vaal kokerbeertje

Erebidae/Arc.

           

x

Eilema complana

Streepkokerbeertje

Erebidae/Arc.

 

x

       

x

Eilema griseola

Glad beertje

Erebidae/Arc.

x

x

     

x

x

Eilema lurideola

Plat beertje

Erebidae/Arc.

x

x

         

Eilema sororcula

Geel beertje

Erebidae/Arc.

x

       

x

x

Miltochrista miniata

Rozenblaadje

Erebidae/Arc.

 

x

       

x

Pelosia muscerda

Muisbeertje

Erebidae/Arc.

 

x

     

x

x

Phragmatobia fuliginosa

Kleine beer

Erebidae/Arc.

x

x

   

X

x

x

Spilosoma lubricipeda

Witte tijger

Erebidae/Arc.

x

x

     

x

x

Spilosoma lutea

Gele tijger

Erebidae/Arc.

         

x

 

Thumata senex

Rondvleugelbeertje

Erebidae/Arc.

 

x

     

x

 

Tyria jacobaeae

Sint-Jacobsvlinder

Erebidae/Arc.

x

x

x

x

X

x

x

Calliteara pudibunda

Meriansborstel

Erebidae/Lym.

x

       

x

x

Euproctis similis

Donsvlinder

Erebidae/Lym.

x

x

x

   

x

x

Lymantria dispar

Plakker

Erebidae/Lym.

           

x

Orgyia antiqua

Witvlakvlinder

Erebidae/Lym.

x

           

Ethmia quadrillella

Kleine zwartwitmot

Ethmiidae*

 

x

         

Anacampsis blattariella

Spikkelpalpmot

Gelechiidae*

           

x

Syncopacma spec

Bandpalpmot onb.

Gelechiidae*

         

x

 

Teleiodes luculella

Maanpalpmot

Gelechiidae*

           

x

Abraxas sylvata

Porseleinvlinder

Geometridae

x

     

X

x

x

Agriopis leucophaearia

Kleine voorjaarsspanner

Geometridae

x

   

x

     

Alsophila aescularia

Vooorjaarsboomspanner

Geometridae

x

   

x

     

Apocheima hispidaria

Voorjaarsspanner

Geometridae

x

           

Archiearis parthenias

Oranje berkenspanner

Geometridae

             

Biston betularia

Peper-en-zoutvlinder

Geometridae

x

x

     

x

x

Biston strataria

Vroege spanner

Geometridae

x

         

x

Bupalus piniaria

Dennenspanner

Geometridae

x

       

x

x

Cabera exanthemata

Bruine grijsbandspanner

Geometridae

x

x

x

   

x

x

Cabera pusaria

Witte grijsbandspanner

Geometridae

x

x

   

x

x

x

Campaea margaritata

Appeltak

Geometridae

x

x

x

   

x

x

Camptogramma bilineata

Gestreepte goudspanner

Geometridae

x

x

x

x

X

x

x

Chiasmia clathrata

Klaverspanner

Geometridae

         

x

 

Chloroclystis v-ata

V-dwergspanner

Geometridae

x

       

x

 

Colostygia pectinataria

Kleine groenbandspanner

Geometridae

           

x

Colotois pennaria

Gepluimde spanner

Geometridae

 

x

       

x

Comibaena bajularia

Gevlekte zomervlinder

Geometridae

x

           

Crocallis elinguaria

Kortzuiger

Geometridae

x

x

         

Cyclophora linearia

Gele oogspanner

Geometridae

             

Cyclophora punctaria

Gestippelde oogspanner

Geometridae

 

x

     

x

x

Dysstroma truncata

Schimmelspanner

Geometridae

x

x

     

x

 

Ectropis crepuscularia

Gewone spikkelspanner

Geometridae

 

x

     

x

x

Electrophaes corylata

Kleine wortelhoutspanner

Geometridae

x

           

Ennomos alniaria

Geelschouderspanner

Geometridae

x

           

Ennomos autumnaria

Iepentakvlinder

Geometridae

x

x

         

Epione repandaria

Puntige zoomspanner

Geometridae

 

x

         

Epirrhoe alternata

Gewone bandspanner

Geometridae

x

x

     

x

 

Erannis defoliaria

Grote wintervlinder

Geometridae

 

x

x

R

R

x

x

Euchoeca nebulata

Leverkleurige spanner

Geometridae

   

x

       

Eupithecia abbreviata

Voorjaarsdwergspanner

Geometridae

           

x

Eupithecia centaureata

Zwartvlekdwergspanner

Geometridae

x

           

Eupithecia succenturiata

Witvlakdwergspanner

Geometridae

x

           

Eupithecia tenuiata

Wilgendwergspanner

Geometridae

x

           

Gandaritis pyraliata

Gele agaatspanner

Geometridae

         

x

 

Geometra papilionaria

Zomervlinder

Geometridae

x

       

x

 

Gymnoscelis rufifasciata

Zwartkamdwergspanner

Geometridae

 

x

     

x

x

Hemithea aestivaria

Kleine zomervlinder

Geometridae

x

x

     

x

 

Hydria undulata

Gegolfde spanner

Geometridae

x

           

Hydriomena impluviata

Groenbandspanner

Geometridae

         

x

 

Hylaea fasciaria

Rode dennenspanner

Geometridae

 

x

         

Hypomecis punctinalis

Ringspikkelspanner

Geometridae

x

           

Hypomecis roboraria

Grote spikkelspanner

Geometridae

             

Idaea aversata

Grijze stipspanner

Geometridae

x

x

x

   

x

x

Idaea biselata

Schildstipspanner

Geometridae

x

x

         

Idaea dimidiata

Vlekstipspanner

Geometridae

x

       

x

x

Idaea fuscovenosa

Dwergstipspanner

Geometridae

         

x

 

Idaea rusticata

Schaduwstipspanner

Geometridae

 

x

       

x

Idaea subsericeata

Satijnstipspanner

Geometridae

           

x

Jodis lactearia

Melkwitte zomervlinder

Geometridae

           

x

Ligdia adustata

Aangebrande spanner

Geometridae

x

x

         

Lomaspilis marginata

Gerande spanner

Geometridae

x

x

x

x

X

x

x

Lomographa bimaculata

Tweevlekspanner

Geometridae

         

x

 

Lomographa temerata

Witte schaduwspanner

Geometridae

x

x

     

x

x

Lythria cruentaria

Zuringspanner

Geometridae

x

x

     

x

 

Macaria alternata

Donker klaverblaadje

Geometridae

x

x

 

x

x

x

x

Macaria brunneata

Bosbesbruintje

Geometridae

x

           

Macaria liturata

Gerimpelde spanner

Geometridae

x

       

x

 

Macaria notata

Klaverblaadje

Geometridae

x

         

x

Opisthograptis luteolata

Hagedoornvlinder

Geometridae

x

x

   

X

x

x

Ourapteryx sambucaria

Vliervlinder

Geometridae

         

x

 

Parectropis similaria

Witvlekspikkelspanner

Geometridae

         

x

 

Pasiphila rectangulata

Groene dwergspanner

Geometridae

         

x

 

Peribatodes rhomboidaria

Taxusspikkelspanner

Geometridae

x

x

         

Perizoma alchemillata

Hennepnetelspanner

Geometridae

 

x

     

x

 

Perizoma flavofasciata

Silenespanner

Geometridae

         

x

 

Phigalia pilosaria

Perentak

Geometridae

x

           

Pterapherapteryx sexalata

Kleine blokspanner

Geometridae

           

x

Scopula immutata

Bosspanner

Geometridae

 

x

     

x

 

Selenia tetralunaria

Halvemaanvlinder

Geometridae

 

x

         

Thera britannica/variata

 

Geometridae

           

x

Timandra comae

Lieveling

Geometridae

x

x

x

x

X

x

x

Xanthorhoe designata

Koolbandspanner

Geometridae

           

x

Xanthorhoe ferrugata

Vierbandspanner

Geometridae

x

x

x

     

x

Xanthorhoe fluctuata

Zwartbandspanner

Geometridae

x

       

x

 

Xanthorhoe spadicearia

Bruine vierbandspanner

Geometridae

x

x

     

x

x

Caloptilia alchimiella

Goudvleksteltmot

Gracillariidae*

           

x

Phyllonorycter harrisella

Witte eikenvouwmot

Gracillariidae*

   

x

       

Phyllonorycter nicellii

Hazelaarvouwmot

Gracillariidae*

   

x

       

Triodia sylvina

Oranje wortelboorder

Hepialidae

x

     

X

x

x

Incurvaria masculella

Gewone witvlekmot

Incurvariidae*

   

x

x

     

Euthrix potatoria

Rietvink

Lasiocampidae

           

x

Apoda limacodes

Slakrups

Limacodidae

x

       

x

x

Abrostola triplasia

Donker brandnetelkapje

Noctuidae

 

x

     

x

 

Acronicta leporina

Schaapje

Noctuidae

x

x

x

   

x

x

Acronicta megacephala

Schilddrager

Noctuidae

x

           

Acronicta psi

Psi-uil

Noctuidae

x

           

Acronicta rumicis

Zuringuil

Noctuidae

x

x

 

R

   

x

Agrochola lota

Zwartstipvlinder

Noctuidae

 

x

       

x

Agrochola macilenta

Geelbruine herfstuil

Noctuidae

           

x

Agrotis clavis

Geoogde worteluil

Noctuidae

x

x

         

Agrotis exclamationis

Gewone worteluil

Noctuidae

x

x

     

x

x

Agrotis ipsilon

Grote worteluil

Noctuidae

           

x

Agrotis puta

Puta-uil

Noctuidae

x

x

     

x

x

Agrotis segetum

Gewone velduil

Noctuidae

x

       

x

x

Amphipyra berbera

Schijn-piramide-uil

Noctuidae

           

x

Amphipyra pyramidea

Piramideuil

Noctuidae

x

x

   

X

x

x

Anarta trifolii

Spurrie-uil

Noctuidae

x

x

     

x

x

Anorthoa munda

Dubbelstipvoorjaarsuil

Noctuidae

x

 

x

     

x

Apamea monoglypha

Graswortelvlinder

Noctuidae

x

x

     

x

x

Apamea ophiogramma

Moerasgrasuil

Noctuidae

x

x

         

Apamea scolopacina

Bosgrasuil

Noctuidae

 

x

     

x

 

Apamea sordens

Kweekgrasuil

Noctuidae

x

           

Archanara sparganii

Egelkopboorder

Noctuidae

 

x

         

Asteroscopus sphinx

Kromzitter

Noctuidae

           

x

Autographa gamma

Gamma-uil

Noctuidae

x

x

x

x

X

x

x

Axylia putris

Houtspaander

Noctuidae

x

x

     

x

x

Caradrina kadenii

Kadeni-stofuil

Noctuidae

           

x

Caradrina morpheus

Morpheusstofuil

Noctuidae

x

x

     

x

x

Celaena leucostigma

Gele-lisboorder

Noctuidae

 

x

         

Chrysodeixis chalcites

Turkse uil

Noctuidae

 

x

         

Colocasia coryli

Hazelaaruil

Noctuidae

 

x

         

Conistra erythrocephala

Roodkopwinteruil

Noctuidae

x

           

Conistra rubiginea

Gevlekte winteruil

Noctuidae

x

           

Conistra vaccinii

Bosbesuil

Noctuidae

x

x

x

     

x

Cosmia trapezina

Hyena

Noctuidae

x

x

     

x

x

Craniophora ligustri

Schedeldrager

Noctuidae

         

x

x

Cucullia umbratica

Grauwe monnik

Noctuidae

         

x

 

Deltote bankiana

Zilverstreep

Noctuidae

x

x

x

 

X

x

x

Deltote pygarga

Donkere mermeruil

Noctuidae

         

x

x

Denticucullus pygmina

Zeggeboorder

Noctuidae

           

x

Diachrysia chrysitis

Koperuil

Noctuidae

x

x

     

x

 

Diarsia mendica

Variabele breedvleugeluil

Noctuidae

x

           

Diarsia rubi

Gewone breedvleugeluil

Noctuidae

x

       

x

 

Dryobotodes eremita

Eikenuiltje

Noctuidae

 

x

     

x

x

Dypterygia scabriuscula

Vogelwiekje

Noctuidae

           

x

Eupsilia transversa

Wachtervlinder

Noctuidae

x

x

     

x

x

Helotropha leucostigma

Gele lis-boorder

Noctuidae

           

x

Hoplodrina blanda

Egale stofuil

Noctuidae

 

x

     

x

x

Hoplodrina octogenaria

Gewone stofuil

Noctuidae

x

x

     

x

x

Hydraecia micacea

Aardappelstengelboorder

Noctuidae

x

x

       

x

Ipimorpha subtusa

Tweekleurige heremietuil

Noctuidae

x

           

Lacanobia oleracea

Groente-uil

Noctuidae

x

x

x

   

x

x

Lateroligia ophiogramma

Moerasgrasuil

Noctuidae

         

x

 

Leucania comma

Komma-uil

Noctuidae

         

x

x

Leucania obsoleta

Gestreepte rietuil

Noctuidae

         

x

 

Luperina testacea

Gewone grasuil

Noctuidae

x

         

x

Lycophotia porphyrea

Granietuil

Noctuidae

 

x

       

x

Macdunnoughia confusa

Getekende gamma-uil

Noctuidae

x

x

     

x

 

Melanchra persicariae

Perzikkruiduil

Noctuidae

         

x

 

Mesapamea secalis/secalella

Halmrupsvlinder/Weidehalmuiltje

Noctuidae

 

x

       

x

Mesoligia furuncula

Zandhalmuiltje

Noctuidae

x

     

X

x

x

Moma alpium

Gevlekte groenuil

Noctuidae

         

x

 

Mormo maura

Zwart weeskind

Noctuidae

           

x

Mythimna albipuncta

Witstipgrasuil

Noctuidae

 

x

     

x

x

Mythimna comma

Komma-uil

Noctuidae

 

x

         

Mythimna ferrago

Gekraagde grasuil

Noctuidae

 

x

     

x

 

Mythimna impura

Stompvleugelgrasuil

Noctuidae

         

x

x

Mythimna l-album

Witte L-uil

Noctuidae

x

x

     

x

x

Mythimna pallens

Bleke grasuil

Noctuidae

x

         

x

Mythimna straminea

Spitsvleugelgrasuil

Noctuidae

 

x

       

x

Mythimna turca

Tweestreepgrasuil

Noctuidae

x

x

     

x

 

Noctua comes

Volgeling

Noctuidae

x

x

     

x

x

Noctua fimbriata

Breedbandhuismoeder

Noctuidae

x

x

       

x

Noctua interjecta

Kleine huismoeder

Noctuidae

 

x

         

Noctua janthe

Open-breedbandhuismoeder

Noctuidae

x

       

x

x

Noctua pronuba

Huismoeder

Noctuidae

x

x

     

x

x

Ochropleura plecta

Haarbos

Noctuidae

x

x

   

X

x

x

Oligia fasciuncula

 Oranjegeel halmuiltje

Noctuidae

x

       

x

x

Orthosia cerasi

Tweestreepvoorjaarsuil

Noctuidae

x

x

x

     

x

Orthosia cruda

Kleine voorjaarsuil

Noctuidae

x

x

x

     

x

Orthosia gothica

Nunvlinder

Noctuidae

x

x

x

     

x

Orthosia incerta

Variabele voorjaarsuil

Noctuidae

x

 

x

 

X

 

x

Panemeria tenebrata

Dwerghuismoeder

Noctuidae

x

x

   

x

   

Panolis flammea

Dennenuil

Noctuidae

           

x

Phlogophora meticulosa

Agaatvlinder

Noctuidae

x

x

     

x

x

Plusia festucae

Goudvenstertje

Noctuidae

x

         

x

Polia nebulosa

Marmeruil

Noctuidae

 

x

         

Protodeltote pygarga

Donkere marmeruil

Noctuidae

x

x

         

Pyrrhia umbra

Oranje-o-vlinder

Noctuidae

         

x

 

Rhizedra lutosa

Herfst-rietboorder

Noctuidae

x

x

     

x

x

Tholera decimalis

Gelijnde grasuil

Noctuidae

           

x

Trachea atriplicis

Meldevlinder

Noctuidae

x

       

x

 

Xanthia togata

Wilgengouduil

Noctuidae

 

x

     

x

x

Xestia c-nigrum

Zwarte C-uil

Noctuidae

x

x

     

x

x

Xestia triangulum

Driehoekuil

Noctuidae

x

x

     

x

 

Xestia xanthographa

Vierkantvlekuil

Noctuidae

x

x

     

x

x

Xylocampa areola

Kamperfoelie-uil

Noctuidae

   

x

       

Earias clorana

Kleine groenuil

Nolidae

x

x

     

x

x

Nola aerugula

Licht visstaartje

Nolidae

 

x

         

Clostera curtula

Bruine wapendrager

Notodontidae

x

         

x

Clostera pigra

Donkere wapendrager

Notodontidae

x

           

Drymonia querna

Witlijntandvlinder

Notodontidae

x

         

x

Drymonia ruficornis

Maantandvlinder

Notodontidae

 

x

         

Furcula furcula

Kleine hermelijnvlinder

Notodontidae

 

x

         

Harpyia milhauseri

Draak

Notodontidae

         

x

x

Notodonta dromedarius

Dromedaris

Notodontidae

x

         

x

Notodonta ziczac

Kameeltje

Notodontidae

x

x

     

x

x

Peridea anceps

Eikentandvlinder

Notodontidae

x

x

       

x

Phalera bucephala

Wapendrager

Notodontidae

x

x

x

   

x

x

Pheosia gnoma

Berkenbrandvlerkvlinder

Notodontidae

x

         

x

Pheosia tremula

Brandvlerkvlinder

Notodontidae

x

           

Pterostoma palpina

Snuitvlinder

Notodontidae

           

x

Ptilodon capucina

Kroonvogeltje

Notodontidae

 

x

         

Thaumetopoea processionea

Eikenprocessierups

Notodontidae

x

       

x

x

Borkhausenia fuscescens

Dwergsikkelmot

Oecophoridae*

           

X?

Esperia sulphurella

Esperiamot

Oecophoridae*

x

           

Harpella forficella

Bruine molmboorder

Oecophoridae*

         

x

 

Carcina quercana

Vuurmot

Peleopodidae*

 

x

   

X

 

x

Plutella xylostella

Koolmotje

Plutellidae*

 

x

       

x

Taleporia tubulosa

Sigaarzakdrager

Psychidae*

           

x

Emmelina monodactyla

Windevedermot

Pterophoridae*

         

x

x

Gillmeria pallidactyla

Lichte zandvedermot

Pterophoridae*

         

x

 

Pterophora pentadactyla

Sneeuwwitte vedermot

Pterophoridae*

 

x

     

x

 

Acrobasis advenella

Mutsjeslichtmot

Pyralidae*

           

x

Acrobasis repandana

Oranje eikenlichtmot

Pyralidae*

         

x

 

Acrobasis tumidana

Rode eikenlichtmot

Pyralidae*

         

x

 

Endotricha flammealis

Strooiselmot

Pyralidae*

 

x

     

x

x

Hypsopygia costalis

Triangelmot

Pyralidae*

 

x

     

x

x

Hypsopygia glaucinalis

Tweelijnmot

Pyralidae*

 

x

       

x

Phycita roborella

Eikenlichtmot

Pyralidae*

         

x

x

Pyralis farinalis

Grote meelmot

Pyralidae*

           

x

Synaphe punctalis

Pinokkiomot

Pyralidae*

 

x

         

Deilephila elpenor

Groot avondrood

Sphingidae

x

x

     

x

 

Laothoe populi

Populierenpijlstaart

Sphingidae

 

x

       

x

Macroglossum stellatarum

Kolibrievlinder

Sphingidae

             

Mimas tiliae

Lindepijlstaart

Sphingidae

x

x

     

x

 

Smerinthus ocellata

Pauwoogpijlstaart

Sphingidae

x

         

x

Stathmopoda pedella

Pootmot

Stathmopodidae*

   

x

       

Acleris forsskaleana

Kleine boogbladroller

Tortricidae*

         

x

 

Acleris rhombana

Gehoekte boogbladroller

Tortricidae*

 

x

         

Aethes smeathmanniana

Kommabladroller

Tortricidae*

       

x

 

x

Agapeta hamana

Distelbladroller

Tortricidae*

 

x

         

Ancylis apicella

Fijngestreepte haakbladroller

Tortricidae*

           

x

Ancylis obtusana

Rossige haakbladroller

Tortricidae*

         

x

 

Ancylis unculana

Purperrode haakbladroller

Tortricidae*

 

x

         

Aphelia paleana

Gele bladroller

Tortricidae*

         

x

 

Apotomis betuletana

Berkenmarmerbladroller

Tortricidae*

           

x

Archips podana

Grote appelbladroller

Tortricidae*

 

x

     

x

x

Archips xylosteana

Gevlamde bladroller

Tortricidae*

 

x

     

x

 

Celypha lacunana

Brandnetelbladroller

Tortricidae*

 

x

   

X

x

x

Choristoneura hebenstreitella

Reuzenbladroller

Tortricidae*

           

x

Clepsis spectrana

Koolbledroller

Tortricidae*

         

x

x

Cochylis atricapitana

Sint-jacobsbladroller

Tortricidae*

           

x

Cochylis dubitana

Blauwe distelbladroller

Tortricidae*

           

x

Cydia amplana

Oranje eikenbladroller

Tortricidae*

           

x

Cydia fagiglandana

Beukenspiegelmot

Tortricidae*

           

X?

Cydia splendana

Gewone spiegelmot

Tortricidae*

         

x

x

Ditula angustiorana

Zomerbladroller

Tortricidae*

         

x

 

Epiblema foenella

Hoefijzerbladroller

Tortricidae*

 

x

         

Epinotia nisella

Variabele oogbladroller

Tortricidae*

           

x

Eupoecilia ambiguella

Blauw smalsnuitje

Tortricidae*

         

x

x

Hedya salicella

Pinguintje

Tortricidae*

           

x

Notocelia uddmanniana

Bramenbladroller

Tortricidae*

           

x

Pammene aurana

Oranje dwergbladroller

Tortricidae*

     

x

X

   

Pandemis cerasana

Kersenbladroller

Tortricidae*

         

x

x

Tortricodes alternella

Voorjaarsbladroller

Tortricidae*

   

x

       

Tortrix viridana

Groene eikenbladroller

Tortricidae*

         

x

x

Yponomeuta cagnagella

Kardinaalsmutsstippelmot

Yponomeutidae*

     

R

 

R

 

Yponomeuta evonymella

Vogelkersstippelmot

Yponomeutidae*

       

R

R

x

Yponomeuta padella

Meidoornstippelmot

Yponomeutidae*

     

R

     

Yponomeuta plumbella

Grootvlekstippelmot

Yponomeutidae*

         

x

x

Ypsolopha alpella

Eikenspitskopmot

Ypsolophidae*

           

x

Adscita statices

Metaalvlinder

Zydaenidae

x

 

x

       

Zygaena filipendulae

Sint-Jansvlinder

Zydaenidae

x

x

x

x

X

x

x

Zygaena trifolii

5-Vlek-st.jansvlinder

Zydaenidae

   

x

       


Deel deze inhoud via jouw social media dmv deze buttons:


Wat is/doet het IVN?

IVN 's-Hertogenbosch
IVN 's-Hertogenbosch is een vereniging met als doel natuur- en milieu-educatie.

Actieve vrijwilligers
IVN 's-Hertogenbosch bestaat uit actieve vrijwilligers. Onze vereniging kent zowel volwassen leden als jeugdleden.

Wat staan we voor?
Wij willen iedereen stimuleren de natuur te ontdekken rond de thema's educatie en bescherming.

 

button lid worden button lid worden
button lid worden button lid worden button natuurbeleving voor bijzondere groepen

facebookbutton

Contact met IVN 's-Hertogenbosch e.o.

© 2019 IVN - VNW 's-Hertogenbosch e.o.