Op zondag 18 mei trappen we de Week van de Biodiversiteit af met een officiële opening in de Verkadefabriek.
Film: Green Musketeer
Na een korte openingsceremonie met wethouder Ralph Geers en de lancering van de BioBlitz-app wordt de film Green Musketeer vertoond in de Verkadefabriek, gevolgd door een korte Q&A met regisseur Melchert Meijer zu Schlochtern. Geïnterviewd door IVN-bestuurslid Florence Khalil.
De feestelijke opening eindigt met een borrel in De Serre van de Verkadefabriek.
Via deze link kan je nu al kaartjes reververen
Overig programma
Van 18 tot en met 24 mei dompelen we ’s-Hertogenbosch onder in de wereld van biodiversiteit. Doe mee aan gratis activiteiten op diverse plekken in de stad. Van workshops tot rondleidingen of zelfs een vogelexcursie, deze week staat volledig in het teken van de rijkdom van de natuur in onze gemeente. Leuk voor jong én oud. Bekijk hier het volledige programma, doe mee en ontdek meer over de kracht van biodiversiteit!
Over de film Green Musketeer
In Green Musketeer volgen we uitvinder Pieter Hoff. Pieter heeft als missie om 2 miljard hectare bomen te planten op gedegradeerd land. Hij wil het overmatige waterverbruik aanpakken, klimaatverandering bestrijden en het voedselprobleem koste wat kost aanpakken. Hij is ervan overtuigd dat dit moet kunnen met zijn uitvindingen, 2 ‘intelligente emmers’, om bomen te planten zonder irrigatie.
Met zijn grenzeloze optimisme probeert hij een revolutie te veroorzaken in de droogste gebieden ter wereld. In de setting van desolate landschappen van China, Tibet, Dubai en Mexico lopen we met hem mee, om te zien hoe hij leeft voor zijn droom.