Lezing over "Rewilding" IVN Vught

foto rewildingMet rewilding worden natuurlijke processen hersteld en keren verdwenen diersoorten terug. De natuur hoeft niet te worden getemd, maar is een bondgenoot. In binnen- en buitenland is Rewilding tegenwoordig in de mode. Er wordt veel over geschreven en gediscussieerd. In tal van landen starten nu projecten met Rewilding; soms voor het eerst. In Nederland echter is er al meer dan 35 jaar ervaring met Rewilding, dat toen nog natuurontwikkeling heette.

Rewilding is echter niet zo maar ontwikkelen van nieuwe natuur. Het is ontwikkelen van natuur die zo veel mogelijk op eigen benen staat, waar rivieren weer mogen kronkelen, duinen mogen stuiven, insectenplagen mogen toeslaan en grazers zelf bepalen waar ze grazen, rusten, schuren, zandbaden nemen of juist niet komen. Natuur waar (angst voor) de wolf bepaalt waar dieren durven grazen en waar niet. Kortom, natuur waar natuurlijke processen weer tot leven worden gewekt.

Dergelijke natuur levert geen statisch eindbeeld op of een specifiek natuurdoel. Het doel is open, dynamiek is welkom en soorten komen en gaan. Vaak levert het rijke bloeiende graslanden op vol struiken, bomen en bosjes, maar ook andere uitkomsten zijn mogelijk. De beheerder kijkt, geniet, monitort en stuurt met name bij via natuurlijke processen.

De spreker neemt u mee langs tal van voorbeelden uit binnen- en buitenland, laat zien dat Rewilding werkt, dat mensen en economie er baat bij hebben en dat Rewilding op elke schaal mogelijk is – zelfs in een achtertuin, dakterras of balkon.

Op woensdag 11 december 2024 houdt Leo Linnartz, verbonden aan Ark Rewilding Nederland, een lezing over dit onderwerp.

Locatie: Jeugdnatuurwacht, Peellandstraat 1, Vught. 19.30 – 22.00 uur. De toegang is gratis.

Aanmelden kan (als je dat nog niet hebt gedaan) via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Deel deze informatie via jouw social media:

Wat is/doet het IVN?

IVN 's-Hertogenbosch
IVN 's-Hertogenbosch is een vereniging met als doel natuur- en milieu-educatie.

Actieve vrijwilligers
IVN 's-Hertogenbosch bestaat uit actieve vrijwilligers. Onze vereniging kent zowel volwassen leden als jeugdleden.

Wat staan we voor?
Wij willen iedereen stimuleren de natuur te ontdekken rond de thema's beleving en educatie.

 

Contact met IVN 's-Hertogenbosch e.o.