Je bent niet ingelogd. De nieuwsbrief bevat mogelijk gebruikersinformatie, dus deze wordt mogelijk niet correct weergegeven.

IVN nieuwsflits: activiteiten voor juni

IVN nieuwsflits: activiteiten voor juni
IVN_Nwsbrief_header.png

 

Vogels en vleermuizen in de Moerputten op 15 mei
Romeinse sporen op Haanwijk met vaartocht op de Dommel

B‍este Bezoeker, ‍ 

Er is ook komende maand van alles te doen binnen het IVN 's Hertogenbosch. Speciale aandacht voor de informatiebijeenkomst voor nieuwe (en oude) leden op 10 juni in Empel. Een ankondigiing voor nieuwe cursussen dit najaar.

Ga voor de laatste actuele informatie ook naar de activiteitenkalender op onze website. Tot ziens bij IVN 's-Hertogenbosch!


www.ivn-s-hertogenbosch.nl

 

De volgende IVN-Nieuwsflits verschijnt begin juli 


>‍Activiteiten voor onze leden


Inspiratiedag Natuur en Mentale Gezondheid

Op vrijdag 13 november van 10.00 tot 16.00 uur organiseren IVN Brabant en IVN Limburg een inspiratiedag over natuur en mentale gezondheid voor Brabantse en Limburgse IVN-ers en zorgvrijwilligers die actief zijn of willen worden in dit werkveld. Het belooft een mooie dag te worden met inspirerende sprekers en boeiende workshops.

Over de inspiratiedag

We geven jou zoveel inspiratie, informatie en ervaringen van actieve vrijwilligers dat je samen met anderen aan de slag kunt met een activiteit waardoor mensen de helende werking van de natuur op ons welzijn ervaren. Je borrelt van ideeën wanneer je vrijdagmiddag weer de deur uit gaat. Je hebt nieuwe mensen leren kennen en bent door hen geïnspireerd om activiteiten op te pakken. Je hebt nieuwe wetenschappelijke kennis opgedaan die je in de praktijk goed kunt gebruiken. Kortom, het is bijna jammer dat het weekend begint!

Locatie nog nader te bepalen

Meer info en meedoen?
Meer info en aanmelden


Datum: Vrijdag 12 jun 2026 13:00 - Vrijdag 12 jun 2026 14:00
Locatie:
Lees meer

Activiteit Jeugdnatuurgroep

Wij gaan op ontdekking met de jeugdleden. Ga jij mee op avontuur? 

Eén week voor de activiteit delen de wij de uitnodiging via de mail.
Wil je een proefles volgen? Stuur dan een mail naar: jeugd@ivn-s-hertogenbosch.nl
Kijk ook eens op: De jeugd gaat de natuur in!  - IVN 's-Hertogenbosch 

Groeten, 
Jeugdgidsen

Annemiek - Bart - Christel - Elize - Hetty - Gemma - Margo - Rens


Datum: zaterdag 13 jun 2026 16:00 - zaterdag 13 jun 2026 20:00
Locatie: Mgr. van Roosmalenplein 19C, 5213 GC 's-Hertogenbosch
Lees meer

UWES-wandeling

UWES-wandeling.

Verzamelen: in overleg.

Contact: uwes@ivn-s-hertogenbosch.nl


Datum: donderdag 18 jun 2026 09:00 - donderdag 18 jun 2026 10:00
Locatie:
Lees meer

>‍Nieuwtjes


Vogelcursus voor beginners

Pimpelmees besjes

In november start de vogelcursus voor beginners. In zeven lessen en een aantal excursies leer je de vogels in de omgeving van 's-Hertogenbosch kennen. Meer informatie is te vinden als je de volgende…


Lees meer

Inschrijving vogelcursus gestart

lepelaars b300

De inschrijving voor de vogelcursus voor beginners is gestart. Volg de link voor meer informatie..

vogelcursus voor beginners 2026-2027


Lees meer

Doe mee met de Basisnatuurcursus najaar 2026

Leer samen met anderen aan de hand van enthousiaste docenten een heleboel over de natuur waar je vroeger altijd aan voorbij liep.


Lees meer

Tellen voor een nieuwe vogelatlas

Vanaf december 2026 gaat er in heel Nederland geteld worden voor een nieuwe vogelatlas.Sovon vogelatlas

 De laatste atlas die in 2018 is verschenen, is aan het verouderen. Onder andere door het verdwijnen van habitat…


Lees meer

Meer natuur bij knooppunt Zandzuigerstraat en Orthenseweg

zandzuigerstraat orthenseweg openstreetmapIVN Natuureducatie 's-Hertogenbosch en Stichting Natuur op Noord (SNN) hebben jarenlang gepleit voor meer groen en ook voor faunaverbindingen bij het knooppunt Orthenseweg - Zandzuigerstraat. Vanwege…


Lees meer

>‍Agenda voor iedereen


‍

Let op: voor cursussen (en sommige andere activiteiten)
dien je je tevoren te hebben aangemeld.
Cursisten krijgen rechtstreeks bericht.
Cursusbijeenkomsten staan ook in de activiteitenkalender.

 

Slootjesdag met waterdiertjes

Zin om eens in een sloot te vissen? Ontdek wat er allemaal leeft in een gewone sloot.


Datum: zondag 7 jun 2026 10:00 - zondag 7 jun 2026 12:30
Locatie: D'n Boerderij, Herven 52, 's-Hertogenbosch
Lees meer

IVN Informatiebijeenkomst (in onze nieuwe locatie!)

10 juni is er weer een informatie-/kennismakingsbijeenkomst voor (nieuwe) leden, aspirant leden en cursisten. Eerst krijg je algemene informatie over IVN ’s-Hertogenbosch, welke activiteiten er worden georganiseerd en hoe je hier zelf aan mee kunt doen.
Daarna kun je uitgebreid kennis maken met de coördinatoren van de werkgroepen. Zij kunnen specifieke informatie geven over het programma van hun werkgroep en je vragen beantwoorden.
Ook mensen die al langer lid zijn van IVN ’s-Hertogenbosch en graag meer willen weten over de vereniging en de werkgroepen zijn van harte welkom.

Deze bijeenkomst zal voor het eerst worden gehouden in onze nieuwe thuislocatie ’t Wikveld in Empel.
Ben je hier nog niet geweest, dan is dit tevens een mooie gelegenheid om het gebouw te bekijken en te zien wat dit allemaal te bieden heeft.

Wij willen graag weten hoeveel mensen wij kunnen verwachten, meld jezelf daarom aan voor deze bijeenkomst door een mailtje te sturen naar:
ledenadministratie@ivn-s-hertogenbosch.nl

Datum: woensdag 10 juni 2026
Tijd:      20.00 – 22.00 uur

Locatie: KC 't Wikveld
Zeis 1
5236 PT Empel


Datum: woensdag 10 jun 2026 20:00 - woensdag 10 jun 2026 22:00
Locatie: 't Wikveld, locatie Zeis
Lees meer

Romeinse sporen op Haanwijk

Romeinse sporen op Haanwijk

Al vanaf de Romeinse Tijd wordt Haanwijk permanent bewoond. Er zijn tenminste vondsten gedaan uit deze periode die wijzen op landbouw, ambachtelijk leven en handel. Wijk is afgeleid van het Latijnse woord ‘vicus’, wat burcht betekent. En de haan is door de Romeinen in onze streken ingevoerd. De naam Haanwijk heeft dus misschien wel een Romeinse oorsprong! Wandel mee en leer over deze bijzondere historie, en bezoek ook zeker Museum Romeins Halder, waar je nog veel meer sporen van de Romeinen met eigen ogen kunt zien. 


Vaartocht over de Dommel:

  • Starttijd: 10.45 uur. Duur: ongeveer 1 uur
  • Starttijd en eindlocatie: aanlegsteiger in Halder
  • Kosten: € 13,50 per persoon. Beschermers € 10,50 p.p.. Kinderen € 6,75 per kind (beschermers € 5,25) en kinderen t/m 5 jaar gratis.
  • Starttijd: 10.45 uur. Duurt ongeveer 1 uur.
  • Reserveren en betalen via vestingfietsen.nl o.v.v. Publieksexcursie Haanwijk (uiterlijk 48 uur van tevoren)

Een bijzondere manier om het gebied te beleven is een vaartocht over de Dommel, de levensader van het gebied met een rijke geschiedenis. De vaartochten starten en eindigen bij de aanlegsteiger in Halder. Daar verruilen deelnemers het vaste land voor het water en stappen zij in een fluisterboot van Vestingfietsen & varen. Je vaart onder meer langs Kasteel Maurick in Vught en Oud Herlaar in Sint- Michielsgestel. 

Natuurwandeling

Deskundige gidsen van Natuurgroep Gestel en IVN vertellen je tijdens een wandeling alles over het landgoed, de natuur en de bewoners. De wandeling vertrekt om 13.00 vanaf het Buitenlokaal. Aanmelden is niet nodig. 
Het buitenlokaal, Haanwijk 4a, is open van 12.00 tot 14.30 uur.

Museum Romeins Halder

  • Open: 13.00 tot 15.30 uur.
  • Starttijd Museumwandeling: 13.30 uur.
  • Kosten: € 5,- per persoon. Beschermers € 4,- p.p. en kinderen t/m 12 jaar gratis. 
  • Meer informatie

Wandel mee door het historische landschap rond Museum Romeins Halder en laat je meevoeren naar de tijd dat de Romeinen hier hun stempel drukten op het gebied. Tijdens deze informatieve wandeling vertelt onze gids alles over de archeologische vondsten, het leven in de Romeinse nederzetting en het belang van deze historische locatie, en ook over het Landgoed Haanwijk.

De Scheve Schup

Brabants Landschap ging na de restauratie van Huize Haanwijk op zoek naar een beheerder voor de sier- en moestuin. Een belangrijke voorwaarde was dat de tuin een betekenisvolle, maatschappelijke invulling zou hebben en dat er mogelijkheden zouden zijn voor ontmoeting. Met de samenwerking met De Scheve Schup wordt aan al deze wensen voldaan.


Buitenlokaal Haanwijk, Haanwijk 4a, Sint-Michielsgestel


Datum: zondag 14 jun 2026 13:00 - zondag 14 jun 2026 15:00
Locatie:
Lees meer

Natuurwandeling Maasuiterwaarden GAAT NIET DOOR

Als gevolg van de extreme temperatuur gaat deze excursie NIET door. 

Wandel mee met de IVN gids langs de Maas en ontdek de bijzondere natuur van een rivier.

Doordat de uiterwaarden regelmatig overstromen wordt op de zandige ondergrond rivierklei afgezet, wat een geheel eigen karakter geeft aan het planten- en dierenleven langs de Maas. De ontstaansgeschiedenis van het gebied is ook nog goed terug te vinden in het landschap, net als de interessante cultuurhistorie. En hebt u wel eens gehoord van het wonder van Empel? De IVN gidsen vertellen het allemaal.


Datum: Vrijdag 26 jun 2026 14:00 - Vrijdag 26 jun 2026 16:00
Locatie: Parkeerplaats bij de Lachende Vis, Empelsedijk 21, 5235 AD Oud Empel
Lees meer

Landschapsbeheer: Wamberg

Omschrijving van de activiteit:

Een 60-tal eiken tussen de weg (Hooghei, Berlicum) en het fietspad zijn overwoekerd door Hedera.

Hedera kan de boom niet echt direct schade doen, maar kan wel zover uitgroeien dat de takken van zijn gastheer erg zwaar worden en ook in de herfst veel wind vangen. Aangezien deze eiken langs de weg en een fietspad staan, wil de gebiedseigenaar  (De Wamberg) de kans verkleinen dat takken op de weg vallen.

Dit is een relatief kleine klus, we hoeven alleen de hedera op schouderhoogte door te knippen en alles onder de knip van de boom af te halen.

De hedera takken zijn op bepaalde plekken zeker een 8 cm dik en we moeten zorgen dat de Eik zelf niet beschadigd wordt. Dus dat wordt wel even zwoegen

Later in het jaar zullen ook de inmiddels dode takken van de hedera worden verwijderd.

  • Verzamelen: nabij Hooghei 54, Berlicum (https://maps.app.goo.gl/msBL2Sh4xD39rWqj9)
  • Gebied: De Wamberg
  • Start tijd: 10:00 uur
  • Pauze: rond 11:30 (eigen versnaperingen meenemen alsjeblieft)
  • Eind tijd: 13:00 uur (afhankelijk van het weer verzorgt IVN soep of fris met koeken)

Heb je zin om aan te sluiten en je zit (nog) niet in de app-groep van Landschapsbeheer, meld je dan aan even via landschapsbeheer@ivn-s-hertogenbosch.nl 

Wil je nu meteen aansluiten bij de app-groep, geef dan even op bovenstaand mail adres je telefoonnummer op.
Voordelen:
Elke woensdag, vóór een activiteit, ontvang je een bericht met details over de activiteit. 
Tevens kan je aangeven of je wilt aansluiten of de activiteit wilt overslaan.
Rond 8:00 uur ontvang je een bericht op de dag van de activiteit of het door gaat of niet. 


Datum: zondag 5 jul 2026 10:00 - zondag 5 jul 2026 13:00
Locatie:
Lees meer

Landelijke tuinvlindertelling

 Hoeveel tuinvlinders kunnen we gezamenlijk melden? Tel al je vlinders in je tuin op 10/11/12 Juli tijdens de landelijke tuinvlindertelling.en geef ze door, Zie voor meer info bij https://www.tuintelling.nl


Datum: Vrijdag 10 jul 2026 - zondag 12 jul 2026
Locatie:
Lees meer

‍Verhuisd, mailadres gewijzigd?

Als IVN-lid kan je bij de ledenadministratie terecht voor het doorgeven van wijzigingen in je contactgegevens, zoals verandering van je e-mailadres.
Heb je een vraag aan onze vereniging, benader dan één van onze contactpersonen. 


facebookinstagram

IVN 's-Hertogenbosch wil mensen stimuleren 
de natuur te ontdekken rond de thema's  
beleving en educatie.

IVN_Beeldmerk_Lelie_DIAP-wit-170px.png


Wil je geen nieuwsbrieven ontvangen?
Volg deze link om je uit te schrijven:.Afmelden ‍